pl+48 71 794 01 27
·
kancelaria@tla-kancelaria.pl
·
Pon - Pt 08:00-16:00
Śledź nas na Linkedin

Łukasz Pyjek

Radca Prawny

Bio

Absolwent Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach w Toruniu i we Wrocławiu. Z Kancelarią TLA związany jest od 2016 roku a od 2022 r. jest radcą prawnym.

Specjalizuje się w zagadnieniach Prawa Pracy, Prawa Cywilnego, Prawa Gospodarczego i Ochrony danych osobowych (RODO). W toku studiów, jak również podczas odbywania aplikacji uczestniczył m.in. w realizowaniu licznych projektów z zakresu prawa spółek oraz szeroko pojętego prawa cywilnego, a także pomagał rozwiązywać liczne problemy prawne pojawiające się w toku prowadzenia działalności gospodarczej. Posiada certyfikat Legal English oraz ukończył Kurs Komparatystyki Prawniczej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Prywatnie uprawia turystykę górską oraz uwielbia Road Tripy – ulubiona trasa przejechana samochodem, to przepiękna North Coast 500 wokół północnego wybrzeża Szkocji. W wolnym czasie gra ze znajomymi w Bilarda 8-ball pool.

Specjalizacje

Artykuły

Sprawdzanie szczepień pracowników – będzie możliwe?

Czy pracodawca będzie mógł weryfikować szczepienia pracowników?
Czytaj więcej

Procedura sygnalistów – o czym pamiętać przy wdrażaniu?

Jakie wymogi co do wdrożenia procedury będą nałożone na Pracodawców?
Czytaj więcej

Działalność tzw. centrów usług wspólnych może zostać uznana za działalność regulowaną wymagającą wpisu do rejestru

Wykonywanie działalności centrów usług wspólnych może wymagać wpisu do rejestru, a jej wykonywanie bez wpisu...
Czytaj więcej

Praca zdalna w Kodeksie Pracy

Trwają prace nad kompleksowym uregulowaniem pracy zdalnej, która w związku z COVID-19 w wielu branżach stała się wręcz podstawową formą wykonywania pracy.   ...
Czytaj więcej