pl+48 71 794 01 27
·
kancelaria@tla-kancelaria.pl
·
Pon - Pt 08:00-16:00
Śledź nas na Linkedin

Magdalena Jastrowicz-Sury

Menadżer / Doradca Podatkowy

Bio

Związana z Kancelarią TLA od 2012 r. Od 2018 roku posiada tytuł doradcy podatkowego. Absolwentka administracji oraz prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, skończyła również kurs kandydatów na księgowego.

Menadżer skupiający się na projektach związanych z VAT, podatkiem od nieruchomości. W swojej karierze zajmuje się sprawami dot. m.in. rozliczeń międzynarodowych transakcji towarowych, VAT Compliance, obsługi podatkowej e-commerce, rozliczeń podatkowych spółek, ale także stowarzyszeń, spółdzielni i jednostek samorządu terytorialnego. Wspiera także klientów w zakresie spraw celnych i akcyzowych. Magdalena jest współautorką publikacji: „Wpływ centralizacji rozliczeń VAT na funkcjonowanie JST – Vademecum sekretarza jednostki samorządu terytorialnego” pod red. Ryszard Adam Grytner (2018), aktywnie publikuje artykuły na łamach prawo.pl.

W wolnym czasie Magdalena podróżuje – ulubione miejsca, które odwiedziła to Portugalia i Półwysep Krymski, gdzie miała okazję poznać klimat postradzieckich kolei. Oprócz odkrywania nowych miejsc Magdalena uwielbia kino oraz poznawanie nowych smaków.

Specjalizacje

Artykuły

Oszczędności akcyzowe dla zakładów energochłonnych

Oszczędności akcyzowe dla zakładów energochłonnych 

Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa możliwością na obniżenie podatku akcyzowego.
Czytaj więcej

Planowane zmiany w akcyzie od 2023 roku

Zmiany w akcyzie w 2023 roku – czyli m.in. jakie ułatwienia dla korzystających z OZE
Czytaj więcej
Zmiany w PIT 2022

Polski Ład 2.0. – czyli druga runda zmian w PIT od lipca 2022 roku

Roczne rozliczenie PIT za 2022 r. może okazać się bardzo skomplikowane.
Czytaj więcej