pl+48 71 794 01 27
·
kancelaria@tla-kancelaria.pl
·
Pon - Pt 08:00-16:00
Śledź nas na Linkedin

Remigiusz Markiel

Menadżer / Doradca Podatkowy

Bio

Od 2017 r. doradca podatkowy nr wpisu 13149, absolwent Administracji na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Finansów i Rachunkowości na Wydziale Zarządzania i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Menadżer w Kancelarii TLA odpowiedzialny za projekty związane z Cenami Transferowymi. Od ponad 7 lat współpracuje z Kancelarią TLA realizując szereg projektów w zakresie CIT i VAT, natomiast od 4 lat zajmuje się w głównej mierze cenami transferowymi, obecnie prowadząc projekty w zakresie projektowania polityki cen transferowych, opracowywania koncepcji sporządzania analiz porównawczych, oceny zgodności warunków transakcji z zasadą arm’s lenght oraz sporządzania dokumentacji cen transferowych.

Prywatnie wielki fan piłki nożnej, dobrego stand-upu, kina i słonecznej Italii. Poziom Master w kręceniu pizzy i parzeniu kawy. Na liście brak nieobejrzanych kryminałów z wątkiem policyjnego śledztwa. Jeżeli podróż zagraniczna to wyłącznie do ojczyzny Roberto Baggio.

Specjalizacje

Artykuły

Ceny transferowe kalendarz

Nowy terminarz zmagań w TP na 2023 r.

Zmiany w regulacjach dotyczących cen transferowych w znacznym stopniu wpływają na terminarz działań w 2023...
Czytaj więcej

Dokumentacja TP za 2021 r. na „ostatniej prostej”

Koniec 2022 r. to czas wzmożonych prac nad dokumentacją TP. Warto w tym zakresie podsumować...
Czytaj więcej
Weryfikacja „przerzuconych” dochodów – kolejne obowiązki dla podmiotów powiązanych

Weryfikacja „przerzuconych” dochodów – kolejne obowiązki dla podmiotów powiązanych

Świeżo wprowadzona „errata” do projektu Polskiego Ładu 3.0 zakłada przeniesienie na podatników obowiązku udowodnienia, że...
Czytaj więcej