pl+48 71 794 01 27
·
kancelaria@tla-kancelaria.pl
·
Pon - Pt 08:00-16:00
Śledź nas na Linkedin

Szymon Jordan

Partner / Doradca podatkowy

Bio

Doradca podatkowy związany z Kancelarią TLA od 2012 roku, a od 2019 również jako Partner. Miał okazję realizować zróżnicowane projekty w obszarach compliance, due diligence oraz litigation. Posiada również wieloletnie doświadczenie w obsłudze klientów funkcjonujących w międzynarodowych grupach kapitałowych realizując szereg projektów z zakresu cen transferowych w tym oceny skutków podatkowych procesów restrukturyzacji struktury łańcucha wartości dodanej.

Jest entuzjastą wykorzystywania nowych technologii w obszarze doradztwa podatkowego, a szczególne miejsce wśród zainteresowań zawodowych zajmuje doradztwo na rzecz podmiotów rozwijających i wdrażających nowe technologie i innowacje. Prowadził z pozytywnym skutkiem dziesiątki sporów administracyjnych i sądowoadministracyjnych oraz szereg szkoleń dla praktyków w tematyce: TP, MDR.

Prywatnie pasjonat Formuły 1, kibic Ferrari i Alpine. Uwielbia podróże, szczególnie te na własną rękę – najlepiej w trampkach i z plecakiem; w miejsca, gdzie można odkrywać nowe smaki lokalnych potraw. Czas wolny wypełnia słuchając klasycznego rocka, odwiedzając teatr muzyczny, biegając jak i uprawiając nieco bardziej ekstremalne sporty takie jak jazda na snowboardzie czy nurkowanie.

Specjalizacje

Artykuły

Kodeks pracy

Nowe uprawnienia pracowników już niedługo w Kodeksie pracy 

Już niedługo do Kodeksu pracy zostaną implementowane unijne dyrektywy zawierające prorodzicielskie i propracownicze uprawnienia.
Czytaj więcej
VAT

MF rozważa wdrożenie procedury składu VAT (skład „inny  niż celny”)

Skład VAT – MF rozpoczęło konsultacje podatkowe w sprawie nowych rozwiązań w VAT
Czytaj więcej
Wydłużenie terminu na złożenie ORD-U za 2022 r.

Wydłużenie terminu na złożenie ORD-U za 2022 r.

MF zdecydowało się „zrównać” termin na złożenie ORD-U z terminem na złożenie informacji TPR-C.
Czytaj więcej