pl+48 71 794 01 27
·
kancelaria@tla-kancelaria.pl
·
Pon - Pt 08:00-16:00
Śledź nas na Linkedin

Wiktoria Szpineta

Starszy konsultant

Bio

Absolwentka administracji oraz ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Z Kancelarią TLA współpracuje od 2018 roku, początkowo odbywając praktykę, aktualnie jako konsultant podatkowy. Aktywnie dzieli się zdobytą wiedzą publikując wypowiedzi i komentarze w artykułach na łamach Prawo.pl, a artykuł, na temat transakcji łańcuchowych, którego jest współautorką pojawił się również w Rzeczpospolitej.

Specjalizuje się w podatku VAT oraz odnosi w tej specjalizacji liczne sukcesy, m.in wygrana sprawa dotycząca zwrotu VAT z tytułu świadczenia złożonego. Wiktoria Szpineta jako prelegent prowadziła szkolenie „Zmiany w VAT” oraz uczestniczyła w wielu projektach obejmujących zarówno podatki dochodowe jak i podatki pośrednie takich jak: rozliczenia transakcji międzynarodowych, bieżące odliczenia VAT, obsługa podatkowa spółek oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Prywatnie Wiktoria Szpineta jest prawdziwym molem książkowym i kinomaniakiem. Żadna nowość, na Netflixie nigdy jej nie umknie, szczególnie seriale – zwłaszcza te z wątkiem kryminalnym, np. Broadchurch czy Marcella. Pierwsza przeczytaną przez nią książką były „Dzieci z Bullerbyn”, teraz czyta przede wszystkim kryminały i reportaże.

Specjalizacje

Artykuły

Kodeks pracy

Nowe uprawnienia pracowników już niedługo w Kodeksie pracy 

Już niedługo do Kodeksu pracy zostaną implementowane unijne dyrektywy zawierające prorodzicielskie i propracownicze uprawnienia.
Czytaj więcej
VAT

MF rozważa wdrożenie procedury składu VAT (skład „inny  niż celny”)

Skład VAT – MF rozpoczęło konsultacje podatkowe w sprawie nowych rozwiązań w VAT
Czytaj więcej
Wydłużenie terminu na złożenie ORD-U za 2022 r.

Wydłużenie terminu na złożenie ORD-U za 2022 r.

MF zdecydowało się „zrównać” termin na złożenie ORD-U z terminem na złożenie informacji TPR-C.
Czytaj więcej