pl+48 71 794 01 27
·
kancelaria@tla-kancelaria.pl
·
Pon - Pt 08:00-16:00
Śledź nas na Linkedin

Tag

Gminy
02
sie
11
lip

Udostępnienie powierzchni na baner to już usługa reklamy?

Według KIS udostępnienie powierzchni to usługa reklamy, a nie wynajmu i żąda VAT dużo szybciej niż chcą płacić gminy.
Czytaj dalej
12
wrz

Centralizacja rozliczeń w Gminach

Ustawa dotycząca centralizacji rozliczeń VAT ma wejść w życie od 1 października 2016 r.
Czytaj dalej
19
paź

Opłata reklamowa

Od 11 września 2015 r. gminy mogą nakładać nową opłatę lokalną.
Czytaj dalej
30
wrz

Jednostki budżetowe gminy nie są odrębnymi podatnikami VAT

Jednostki budżetowe gminy nie mogą być odrębnymi podatnikami VAT – tak wynika z wyroku TSUE.
Czytaj dalej
12
lip

Komunikat Ministra Finansów w sprawie Uchwały NSA

W dniu 9 lipca 2013 r. Minister Finansów wydał komunikat dot. uchwały NSA uznającej jednostki budżetowe gmin za podatników podatku od towarów i usług.
Czytaj dalej
03
lip

Jednostka budżetowa gminy nie jest odrębnym podatnikiem VAT

NSA w uchwale siedmiu sędziów uznał, że jednostki budżetowe nie są odrębnymi od gmin podatnikami VAT.
Czytaj dalej
21
lut

Podmiotowość jednostek budżetowych w zakresie VAT

W dniu 30 stycznia 2013 r. NSA postanowił przekazać składowi siedmiu sędziów zagadnienie prawne dotyczące kwestii czy w świetle art. 15 ust. 1 i 2 ustawy o VAT jednostki budżetowe gminy są podatnikami podatku od towarów i usług.
Czytaj dalej
30
sie

Sprzedaż mienia gminnego a VAT

Sprzedaż mienia gminnego a VAT - precedensowa sprawa przed Trybunałem Sprawiedliwości UE.
Czytaj dalej
24
sie

Pełne odliczenie podatku naliczonego od wydatków związanych z świetlicą wiejską

Interpretacją indywidualną z 9 maja 2012 r. Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu (sygn. akt ILPP2/443-153/12-5/MR) rozstrzygnął o możliwości pełnego odliczenia VAT od wydatków poniesionych na budowę i/lub modernizację oraz funkcjonowanie świetlicy wiejskiej.
Czytaj dalej
1 2

Archiwum