pl+48 71 794 01 27
·
kancelaria@tla-kancelaria.pl
·
Pon - Pt 08:00-16:00
Śledź nas na Linkedin

Tag

KOMPLEMENTARIUSZ
23
lut

Wypłata zaliczek na poczet zysku komplementariuszom bez podatku dochodowego?

3 grudnia 2020 roku Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok o sygn. II FSK 2048/18 dotyczący opodatkowania zaliczek wypłacanych na poczet zysku komplementariuszom spółki komandytowo-akcyjnej. W trakcie  roku, w ramach wypracowywanego zysku oraz możliwości płynnościowych, Spółka wypłaca komplementariuszom zaliczki na poczet zysku. Spółka miała wątpliwości:  czy jako płatnik, przy wypłacie zaliczek ma obowiązek poboru zryczałtowanego podatku, a   jeżeli zaś taki obowiązek istnieje, to w jaki sposób powinna zostać obliczona jego wysokość.    Zgodnie z art. 30a ust. 6a ustawy...
Czytaj dalej

Archiwum