pl+48 71 794 01 27
·
kancelaria@tla-kancelaria.pl
·
Pon - Pt 08:00-16:00
Śledź nas na Linkedin

Tag

KUP
Ukryta dywidenda – bólem głowy dla Grup kapitałowych?
20
maj

Ukryta dywidenda – bólem głowy dla Grup kapitałowych? 

Ukryta dywidenda od 1 stycznia 2023 r. może być problematyczna dla podmiotów powiązanych rozliczających opłaty za znak towarowy/know-how/korektę TP.
Czytaj dalej
23
mar

Brytyjski VAT – jak transakcja z nieunijnym podatkiem wpływa na podatek dochodowy

Zgodnie z przepisami ustawy o CIT:  należny podatek VAT nie jest przychodem,  VAT nie jest kosztem, chyba że nie podlega odliczeniu.  Powyższe wydaje się być jasne, dopóki nie mamy do czynienia odpowiednikiem polskiego VAT. W wydawanych interpretacjach organy wskazują, że:  podatek od wartości dodanej funkcjonujący w innych krajach UE – jest neutralny również w Polsce (wskazać należy, że stanowisko organów zmieniło się pod...
Czytaj dalej
18
cze

Czy koszty (grupowe) podmiotów działających w SSE będą jednak limitowane?

W związku z wyrokiem WSA w Gliwicach, odżywają wątpliwości co do stosowania art. 15e CIT przez podmioty działające w SSE.
Czytaj dalej
19
lis

Biała lista – czy na podatników realizujących WNT / import usług czeka (NKUP-owa) mina?

Czy również w przypadku WNT / importu usług musimy weryfikować kontrahenta i jego rachunek bankowy?
Czytaj dalej
13
lis
26
lip

Zwiększenie limitu kosztów zaliczanych do KUP? Wątpliwa korzyść dla podatnika

Ministerstwo Finansów proponuje zmiany w zakresie art. 15e ustawy o CIT – limit kosztów zaliczanych do kosztów uzyskania przychodu wzrośnie z 5% do 10% EBITDA. Czy jednak ta zmiana dotyka istoty problemów podatników z tym przepisem?
Czytaj dalej
08
wrz

Limit płatności gotówką – umowa ramowa

Limit 15 000 PLN płatnych gotówką (dla kwalifikacji w KUP) odnosi się do poszczególnych zamówień na podstawie umowy ramowej, a nie do ich sumy.
Czytaj dalej
21
lip

Wierzytelności nieściągalne do KUP w kwocie brutto

NSA: wierzytelności odpisane jako nieściągalne są kosztem uzyskania przychodu w kwocie brutto.
Czytaj dalej
15
mar

Opłata motywacyjna jednorazowo w KUP

NSA uznał, że opłata motywacyjna jest wydatkiem niepowiązanym z okresem trwania umowy handlowej i dlatego można ją ująć w kosztach podatkowych jednorazowo w dacie jej poniesienia.
Czytaj dalej

Archiwum