pl+48 71 794 01 27
·
kancelaria@tla-kancelaria.pl
·
Pon - Pt 08:00-16:00
Śledź nas na Linkedin

Nieruchomości / sektor budowlany

TLA Kancelaria > Branże > Nieruchomości / sektor budowlany

Szczegóły

Rynek nieruchomości rządzi się swoimi prawami, spośród których rozsądna lokalizacja (kapitału) zdaje się być najważniejsza. Rozsądna, czyli zabezpieczona od strony prawnej i podatkowej.

Jedni budują, inni sprzedają, kolejni kupują. Zależnie od tego, w której branży działasz, potrzebujesz odpowiedniego wsparcia prawnego. Od wielu lat doradzamy firmom z sektora budowlanego i osobom lub podmiotom inwestującym w nieruchomości w zakresie podatków i wspieramy w przypadku ewentualnych przeszkód.

Znamy specyfikę zarówno dużych firm deweloperskich oraz budowlanych, jak i pomagamy osobom fizycznym zajmującym się wynajmem i zakupem lub sprzedażą mieszkań.

Jeśli masz nieruchomość albo planujesz jej zakup lub budowę, skonstruujemy dla Ciebie optymalne warunki prawno-podatkowe dla inwestycji.

W zakresie naszych usług oferujemy między innymi:

Due diligence

Due diligence nieruchomości

Wsparcie merytoryczne

Kompleksową pomoc prawną we wszelkich działaniach związanych z nieruchomościami oraz realizacją inwestycji, w tym przez cudzoziemców

Doradztwo inwestycyjne

Doradztwo prawne i podatkowe w procesach inwestycyjnych związanych z budową i komercjalizacją obiektów mieszkalnych, biurowych, handlowych, usługowych, przemysłowych, magazynowych, infrastrukturalnych i linowych

Prowadzenie spraw sądowych

Prowadzenie spraw, w tym sporów sądowych dotyczących odszkodowań

Rozwiązywanie sporów

Pomoc przy rozwiązywaniu sporów pomiędzy inwestorami, wykonawcami inwestycji, deweloperami i ich klientami (negocjacje, postępowania mediacyjne, postępowania sądowe)

Zastępstwo prawne

Zastępstwo prawne w postępowaniu administracyjnym, sądowo-administracyjnym oraz przed sądami powszechnymi w sprawach związanych z zaskarżaniem aktów prawa miejscowego oraz prowadzonym procesem inwestycyjnym

Specjalizacje

Prawo Spółek, fuzje i przejęcia

Ceny transferowe

Prawo Pracy

RODO