Nasze serwisy tematyczne

Nieruchomości / sektor budowlany

Rynek nieruchomości rządzi się swoimi prawami, spośród których rozsądna lokalizacja (kapitału) zdaje się być najważniejsza. Rozsądna, czyli zabezpieczona od strony prawnej i podatkowej.
Dowiedz się więcej

Jedni budują, inni sprzedają, kolejni kupują. Zależnie od tego, w której branży działasz, potrzebujesz odpowiedniego wsparcia prawnego. Od wielu lat doradzamy firmom z sektora budowlanego i osobom lub podmiotom inwestującym w nieruchomości w zakresie podatków i wspieramy w przypadku ewentualnych przeszkód.

Znamy specyfikę zarówno dużych firm deweloperskich oraz budowlanych, jak i pomagamy osobom fizycznym zajmującym się wynajmem i zakupem lub sprzedażą mieszkań.

Jeśli masz nieruchomość albo planujesz jej zakup lub budowę, skonstruujemy dla Ciebie optymalne warunki prawno-podatkowe dla inwestycji.

W zakresie naszych usług oferujemy między innymi:

Due diligence

Due diligence nieruchomości

Wsparcie merytoryczne

Kompleksową pomoc prawną we wszelkich działaniach związanych z nieruchomościami oraz realizacją inwestycji, w tym przez cudzoziemców

Doradztwo inwestycyjne

Doradztwo prawne i podatkowe w procesach inwestycyjnych związanych z budową i komercjalizacją obiektów mieszkalnych, biurowych, handlowych, usługowych, przemysłowych, magazynowych, infrastrukturalnych i linowych

Prowadzenie spraw sądowych

Prowadzenie spraw, w tym sporów sądowych dotyczących odszkodowań

Rozwiązywanie sporów

Pomoc przy rozwiązywaniu sporów pomiędzy inwestorami, wykonawcami inwestycji, deweloperami i ich klientami (negocjacje, postępowania mediacyjne, postępowania sądowe)

Zastępstwo prawne

Zastępstwo prawne w postępowaniu administracyjnym, sądowo-administracyjnym oraz przed sądami powszechnymi w sprawach związanych z zaskarżaniem aktów prawa miejscowego oraz prowadzonym procesem inwestycyjnym

Doradztwo dla branży nieruchomości / sektora budowlanego wspierane jest przez nasze specjalizacje:

Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!
Wystarczy krótka, niezobowiązująca rozmowa.

Robert Smoczyński

Partner zarządzający / Radca prawny / Doradca podatkowy

+48 662 530 866

Krzysztof Koniewski

Partner zarządzający / Doradca podatkowy

+48 696 880 222

Szymon Jordan

Partner / Doradca podatkowy

+48 796 380 387

Izabela Mendyk-Pichur

Partner / Radca prawny

+48 515 133 880