pl+48 71 794 01 27
·
kancelaria@tla-kancelaria.pl
·
Pon - Pt 08:00-16:00
Śledź nas na Linkedin

E-Commerce

Posiadamy wieloletnie doświadczenie i wspieramy Klientów w ustalaniu i wprowadzaniu odpowiednich regulaminów, procedur, polityk i zgód zarówno w zakresie samego świadczenia usług elektronicznych (w tym prowadzenia sklepów internetowych), jak również w zakresie procesów przetwarzania danych osobowych.

Co oferujemy?

Audyt

Oferujemy przeprowadzenie audytu aktualnego procesu świadczenia usług drogą elektroniczną i/lub procesu sprzedażowego, w tym stosowanych dokumentów (regulaminów, polityk, zgód, etc.).

Przygotowanie dokumentacji

Przygotowujemy regulaminy sklepu internetowego, regulaminy świadczenia usług drogą elektroniczną, projekty oświadczeń o odstąpieniu od umowy, oraz procedury reklamacyjne.

Jednocześnie w zakresie naszych usług znajduje się także przygotowanie polityki prywatności określającej w szczególności zasady przetwarzania danych osobowych klientów, jak również przygotowanie odpowiednich zgód (checkboxów) dotyczących przetwarzania danych osobowych, zgody na wykorzystywanie danych osobowych do celów marketingowych czy zgody na otrzymywanie newslettera.

Bieżące wsparcie i monitorowanie procesów

Wspieramy naszych Klientów w ramach bieżącego funkcjonowania ich sklepów internetowych w zakresie monitorowania koniecznych do wprowadzenia zmian w procesie sprzedażowym (regulaminy, polityki, zgody).

Aktualności

Objaśnienia podatkowe w zakresie e-commerce

Objaśnienia dotyczą zmian obowiązujących od 1 lipca 2021 r.

E-commerce – nowy próg sprzedaży 42.000 zł

Próg 10.000 euro – jak liczyć nowe limity w e-commerce.    Od dziś obowiązuje nowy limit w zakresie sprzedaży wysyłkowej, po przekroczeniu którego wymagane jest dokonanie dodatkowych czynność...

Rejestracja dla celów VAT-OSS (zmiany w e-commerce od 1 lipca 2021)

Procedura VAT-OSS – czyli rozliczanie transakcji e-commerce w nowej procedurze.  Jak wskazywaliśmy w poprzednim wpisie od lipca 2021 r. mają wejść w życie zmiany w zakresie...