pl+48 71 794 01 27
·
kancelaria@tla-kancelaria.pl
·
Pon - Pt 08:00-16:00
Śledź nas na Linkedin

Nieruchomości

TLA Kancelaria > Specjalizacje > Nieruchomości

Co oferujemy?

Zapewniamy kompleksową pomoc prawną w przeprowadzaniu transakcji nieruchomościowych. Opracowujemy i negocjujemy umowy najmu, dzierżawy nieruchomości. Posiadamy doświadczenie w zakresie obsługi procesu budowlanego i inwestycyjnego. Nasza wiedza i doświadczenie zapewniają skuteczne rozpoznanie potrzeb Klienta i sprostanie jego oczekiwaniom.

Kontrakty budowlane

Zapewniamy obsługę wszystkich podmiotów zaangażowanych w projekty budowlane poprzez przygotowywanie i opiniowanie:

  • umów o roboty budowlane,
  • umów o prace projektowe i nadzór autorski,
  • umów o sprawowanie nadzoru inwestorskiego,
  • umów z inżynierem kontraktu,
  • a także umów podwykonawczych.

Zapewniamy wsparcie w identyfikacji ryzyk prawnych związanych z inwestycją, a także na etapie postępowań administracyjnych w ramach procesu budowlanego celem uzyskania niezbędnych pozwoleń lub decyzji administracyjnych.

Umowy najmu i dzierżawy

Wspieramy Klientów w zakresie przygotowywania, negocjowania i zawierania umów najmu oraz dzierżawy, a także zapewniamy obsługę po zawarciu umowy w postaci renegocjacji umów, zawieraniu aneksów, a także wsparciu w egzekucji roszczeń na tle zawartych umów. Zapewniamy doradztwo prawne oraz podatkowe celem minimalizacji kosztów związanych z funkcjonowaniem nieruchomości.

Nabycie nieruchomości

Przeprowadzamy audyt nieruchomości, w którym zawiera się analiza oraz ocena jej stanu prawnego oraz faktycznego, a także identyfikacja ryzyka związanego z jej nabyciem. Podczas procesu rozwiązujemy problemy prawne związane z nabyciem nieruchomości, opiniujemy i wspieramy w negocjacjach umów.

Aktualności

Opodatkowanie RET budynków mieszkalnych – czy uchwała NSA rozwieje wątpliwości?

Prokurator Generalny wystąpił o podjęcie przez NSA uchwały – sprawdź, czego dotyczą wątpliwości w zakresie budynków mieszkalnych wynajmowanych przez przedsiębiorców.

Nowa definicja budowli i budynku – planowane zmiany  

Nowa definicja budowli w podatku od nieruchomości – sprawdź, jakie zmiany przewiduje projekt ustawy.

Użytkowniku wieczysty – złóż wniosek, by uzyskać własność nieruchomości

Pojawiła się możliwość przekształcenia użytkowania wieczystego nieruchomości komercyjnych w prawo własności – sprawdź na jakich zasadach.