pl+48 71 794 01 27
·
kancelaria@tla-kancelaria.pl
·
Pon - Pt 08:00-16:00
Śledź nas na Linkedin

Nieruchomości

TLA Kancelaria > Specjalizacje > Nieruchomości

Co oferujemy?

Zapewniamy kompleksową pomoc prawną w przeprowadzaniu transakcji nieruchomościowych. Opracowujemy i negocjujemy umowy najmu, dzierżawy nieruchomości. Posiadamy doświadczenie w zakresie obsługi procesu budowlanego i inwestycyjnego. Nasza wiedza i doświadczenie zapewniają skuteczne rozpoznanie potrzeb Klienta i sprostanie jego oczekiwaniom.

Kontrakty budowlane

Zapewniamy obsługę wszystkich podmiotów zaangażowanych w projekty budowlane poprzez przygotowywanie i opiniowanie:

  • umów o roboty budowlane,
  • umów o prace projektowe i nadzór autorski,
  • umów o sprawowanie nadzoru inwestorskiego,
  • umów z inżynierem kontraktu,
  • a także umów podwykonawczych.

Zapewniamy wsparcie w identyfikacji ryzyk prawnych związanych z inwestycją, a także na etapie postępowań administracyjnych w ramach procesu budowlanego celem uzyskania niezbędnych pozwoleń lub decyzji administracyjnych.

Umowy najmu i dzierżawy

Wspieramy Klientów w zakresie przygotowywania, negocjowania i zawierania umów najmu oraz dzierżawy, a także zapewniamy obsługę po zawarciu umowy w postaci renegocjacji umów, zawieraniu aneksów, a także wsparciu w egzekucji roszczeń na tle zawartych umów. Zapewniamy doradztwo prawne oraz podatkowe celem minimalizacji kosztów związanych z funkcjonowaniem nieruchomości.

Nabycie nieruchomości

Przeprowadzamy audyt nieruchomości, w którym zawiera się analiza oraz ocena jej stanu prawnego oraz faktycznego, a także identyfikacja ryzyka związanego z jej nabyciem. Podczas procesu rozwiązujemy problemy prawne związane z nabyciem nieruchomości, opiniujemy i wspieramy w negocjacjach umów.

Aktualności

Budynek czy budowla – czy NSA udało się uciąć spór w podatku od nieruchomości?

NSA rozstrzygnął, czy obiekt budowlany będący budowlą, może być dla celów opodatkowania podatkiem od nieruchomości uznany za budynek.

Polski Ład oznacza koniec amortyzacji lokali mieszkalnych

Wśród założeń Polskiego Ładu znalazła się zmiana, która całkowicie wyłącza możliwość amortyzacji lokali mieszkalnych od 1 stycznia 2022 r. 

Budynek czy budowla – szansa na zakończenie sporu w podatku od nieruchomości?

Rozszerzony skład NSA rozstrzygnie uchwałą, czy obiekt budowlany, będący budowlą, może być dla celów opodatkowania podatkiem od nieruchomości uznany za budynek.     ...