pl+48 71 794 01 27
·
kancelaria@tla-kancelaria.pl
·
Pon - Pt 08:00-16:00
Śledź nas na Linkedin

KSeF

Krajowy System e-Faktur – platforma elektronicznego fakturowania

Krajowy System eFaktur(KSeF) – system wprowadzony w celu usprawnienia i zautomatyzowania procesu wystawiania faktur oraz ich ewidencjonowania. Dzięki KSeF podatnicy mają możliwość skorzystania z elektronicznej formy dokumentów, co eliminuje konieczność przechowywania tradycyjnych faktur w formie papierowej.

Obecnie od 1 stycznia 2022 roku korzystanie z Krajowego Systemu eFaktur jest dobrowolne, jednakże docelowo będzie to rozwiązanie obligatoryjne. 

Dla wielu przedsiębiorców wystawianie faktur przy użyciu KSeF będzie stanowiło rewolucję, należy pamiętać, że to rozwiązanie dotyczy całego przedsiębiorstwa i może w znaczący sposób wpłynąć na wiele funkcjonujących obecnie procesów. Wobec tego warto przystosować już teraz m.in. procesy sprzedażowe i zakupowe tak, aby móc jak najefektywniej korzystać z tego narzędzia.  

Co oznacza wystawienie faktury w KSeF?

Będzie to faktura ustrukturyzowana, która będzie miała przydzielony numer identyfikujący fakturę w systemie KSeF. 

Wystawienie faktury w Krajowym Systemie eFaktur wiąże się z tym, że będzie ona musiała zostać przesłana do KSeF w określonym formacie xml. MF udostępniło w tym celu wzór schemy –  FA(2), która musi być przez podatnika w odpowiedni sposób wypełniona.  

Jak możemy pomóc?

  • Zapewnimy bieżące wsparcie przy wdrożeniu
  • Przeprowadzimy analizę wdrożeniową m.in. poprzez szczegółową analizę funkcjonujących procesów sprzedażowych i zakupowych oraz zidentyfikujemy obszary wrażliwe wpływające na funkcjonujące już procesy w organizacji w związku z wprowadzeniem KSeF
  • Przygotujemy stosowne procedury/instrukcje lub pomożemy w dostosowaniu istniejących
  • Przeprowadzimy szkolenie wdrożeniowe
Bezpieczny kurs na KSeF

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu LinkedIn gdzie publikujemy serię wpisów #KursnaKSeF.

Dzięki wpisom będą Państwo na bieżąco z najnowszymi informacjami, materiałami i przepisami dotyczącymi Krajowego Systemu e-Faktur.  

Zachęcamy nie tylko do obserwacji wpisów pod hasztagiem #KursNaKsef, ale także do czytania naszych dłuższych wpisów na blogu poświęconych tematyce KSeF. Poniżej przedstawiamy najnowsze wpisy z tej kategorii.

Aktualności

Bezpieczny kurs na KSeF – co dalej z KSeF?

Przesunięcie KSeF, czyli kiedy będziemy znali termin wejścia w życie obowiązkowego KSeF.