pl+48 71 794 01 27
·
kancelaria@tla-kancelaria.pl
·
Pon - Pt 08:00-16:00
Śledź nas na Linkedin

Podatniku, bądź czujny. Zbliża się termin złożenia CBC-P!

TLA Kancelaria > TP > Podatniku, bądź czujny. Zbliża się termin złożenia CBC-P!

Przypominamy o konieczności złożenia powiadomienia CBC-P za 2020 r. do końca marca 2021 r. (gdy sprawozdawczy rok obrotowy grupy pokrywa się z rokiem kalendarzowym). 

Kto składa? 

Powiadomienie CBC-P składane jest przez wszystkie podmioty posiadające siedzibę lub zarząd w Polscewchodzące w skład grupy podmiotów, której skonsolidowane przychody przekraczają kwotę progową (3,25 mld zł lub 750 mln euro za poprzedni rok obrotowy, czyli generalnie za 2019 r.)Podmiot w CBC-P powiadamia, że jest jednostką dominująca, składającą CBC-R (informacja o grupie podmiotów) lub wskazuje jednostkę raportującą i państwo, w którym zostanie złożone CBC-R. 

Do kiedy? 

CBC-P za 2020 r. należy złożyć w terminie 3 miesięcy od dnia zakończenia sprawozdawczego roku obrotowego grupy podmiotów (w przypadku, gdy sprawozdawczy rok obrotowy grupy pokrywa się z rokiem kalendarzowym, termin złożenia CBC-P za 2020 r. upływa z końcem marca 2021 r.). 

W jakiej formie? 

Powiadomienie CBC-P składane jest wyłącznie elektronicznie (przez system e-Deklaracje). 

Gdzie znajdę aktualny formularz? 

Aktualny formularz można znaleźć pod linkiem: 

https://www.podatki.gov.pl/e-deklaracje/inne/pozostale-interaktywne/#CBC-P 

Co mi grozi? 

Za niezłożenie, złożenie niepełnego CBC-P lub podanie w nim nieprawdy, grozi kara nakładana podmiotowi przez SzefKAS w drodze decyzji, w wysokości do 1 mln zł. 

Od 2017 r. doradca podatkowy nr wpisu 13149, absolwent Administracji na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Finansów i Rachunkowości na Wydziale Zarządzania i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: remigiusz.markiel@tla-kancelaria.pl

Powiązane wpisy

Najnowsze wpisy

„Benchmark forum – cz. 14” – jak liczyć ważność analiz porównawczych?
18 kwietnia 2024
Wyrok TSUE – uzasadnianie wypowiedzenia umowy na czas określony 
16 kwietnia 2024
Master File już z KKS-em – dlaczego nadal jest bagatelizowany? 
10 kwietnia 2024

Archiwa