pl+48 71 794 01 27
·
kancelaria@tla-kancelaria.pl
·
Pon - Pt 08:00-16:00
Śledź nas na Linkedin

Sprawozdania o stosowanych terminach zapłaty w nowym terminie 

TLA Kancelaria > Alert > Sprawozdania o stosowanych terminach zapłaty w nowym terminie 

Przypominamy o obowiązku na złożenie sprawozdania o stosowanych terminach zapłaty w transakcjach handlowych do 30 kwietnia 2024 r.  

Temat dotyczy, co do zasady podmiotów, które znajdują się na liście opublikowanej przez MF tutaj

Dla podmiotów, które w poprzednich latach składały już sprawozdanie i mają wypracowany system pozwalający uzyskać odpowiednie dane – sprawozdawczość jest prostą formalnością. 

Temat jest bardziej skomplikowany dla podmiotów, które będą raportować po raz pierwszy. W ich przypadku należy zidentyfikować: 

 • wartość świadczeń pieniężnych otrzymanych i spełnionych w całym 2023 r. w terminie określonym w umowie z kontrahentem; 
 • wartość świadczeń pieniężnych nieotrzymanych i niespełnionych w 2023 r. w terminie określonym w umowie z kontrahentem, z podziałem na długość przekroczenia terminu o: 
  • nie więcej niż 5 dni, 
  • 6 do 30 dni, 
  • 31 do 60 dni, 
  • do 120 dni, 
  • więcej niż 120 dni. 

Sprawozdanie składa się elektronicznie, poprzez tę stronę internetową

Jeżeli wykonują Państwo obowiązek po raz pierwszy, rekomendujemy zweryfikować czy metoda przyjęta do identyfikacji danych na potrzeby sprawozdania jest prawidłowa. 

Radca prawny, absolwent Prawa i Ekonomii – jednak najbardziej ceni wiedzę i doświadczenie zdobyte w praktyce. Interdyscyplinarne przygotowanie zawodowe umożliwia mu kompleksową realizację projektów związanych z szeroko pojętymi przekształceniami i zmianami organizacyjnymi polegającymi na tworzeniu nowych struktur prawnych. E-mail: maciej.kubica@tla-kancelaria.pl

Powiązane wpisy

Najnowsze wpisy

Zmiany w przepisach MDR
13 czerwca 2024
Zatrudnianie cudzoziemców – nowe przepisy
11 czerwca 2024
Transakcje łańcuchowe – transakcje trójstronne uproszczone  
5 czerwca 2024

Archiwa