pl+48 71 794 01 27
·
kancelaria@tla-kancelaria.pl
·
Pon - Pt 08:00-16:00
Śledź nas na Linkedin

Oficjalnie – termin na złożenie TPR wydłużony

TLA Kancelaria > TP > Oficjalnie – termin na złożenie TPR wydłużony

Wydłużenie terminu na złożenie TPR już oficjalnie — wczoraj MF ogłosiło Rozporządzenie w sprawie przedłużenia terminu do złożenia informacji o cenach transferowych, które wchodzi w życie 28 listopada 2023 r.  

Termin został wydłużony do 31 stycznia 2024 r. dla podatników którym termin upływa od 30 listopada do 31 grudnia 2023 r. (a więc o miesiąc krócej niż wynikało z pierwotnego projektu). Dla podatników z wydłużonym rokiem podatkowym, którym termin na złożenie TPR upływa po 31 grudnia 2023 r., terminu nie wydłużono.  

Biorąc pod uwagę np.:

  • bardzo późne opublikowanie narzędzia do sporządzania i wysyłki TPR (koniec października) 
  • konieczność dopracowania narzędzia (m.in. narzędzie potrafi się zawiesić i skasować dotychczasowe prace, przy znaczącej ilości transakcji wprowadzonych do narzędzia jego działanie jest bardzo spowolnione, przetwarzanie informacji trwa w nieskończoność)
  • brak opublikowania Q&A do zupełnie nowego narzędzia
  • konieczność organizacji PESEL i podpisu elektronicznego z podpiętym numerem PESEL dla jedynego członka zarządu w firmie będącego obcokrajowcem

– wydłużenie terminu wydaje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem.   

Niemniej zalecamy nie odkładać prac nad TPR. Naszym zdaniem ryzyko popełnienia błędu przy sporządzeniu TPR lub dostarczenia niewłaściwych danych do doradcy jest niższe, gdy prace odbywają się niezwłocznie po „zamknięciu” lokalnej dokumentacji TP.

Od 2017 r. doradca podatkowy nr wpisu 13149, absolwent Administracji na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Finansów i Rachunkowości na Wydziale Zarządzania i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: remigiusz.markiel@tla-kancelaria.pl

Powiązane wpisy

Najnowsze wpisy

Podatek minimalny – kogo dotyczy? 
28 lutego 2024
Podatek minimalny – wprowadzenie 
22 lutego 2024
PIT w delegacjach – kolejne pozytywne wyroki
20 lutego 2024

Archiwa

pl_PL