pl+48 71 794 01 27
·
kancelaria@tla-kancelaria.pl
·
Pon - Pt 08:00-16:00
Śledź nas na Linkedin

Wydłużenie terminu na złożenie ORD-U za 2022 r.

TLA Kancelaria > Ceny transferowe > Wydłużenie terminu na złożenie ORD-U za 2022 r.

MF podjęło decyzję (w drodze rozporządzenia) o zrównaniu terminu złożenia do NUS informacji ORD-U z terminem na złożenie informacji o cenach transferowych (TPR), tj. w obu przypadkach jest to termin do końca jedenastego miesiąca po zakończeniu roku podatkowego.  

Zgodnie z rozporządzeniem wydłużony termin stosuje się do ORD-U składanych za rok podatkowy rozpoczynający się po dniu 31 grudnia 2021 r. 

Przypominamy przy tym o obowiązującym zwolnieniu ze składania ORD-U za rok podatkowy 2022 – gdy składana jest informacja TPR za ten rok podatkowy, brak jest obowiązku składania ORD-U, niemniej, gdy pomimo składania TPR, realizowane były w roku podatkowym 2022 transakcje z podmiotami powiązanymi z „rajów podatkowych”, ORD-U w takiej sytuacji należy złożyć.  

Wydłużenie terminu należy ocenić pozytywnie, przygotowanie ORD-U z pewnością będzie zadaniem łatwiejszym, gdy rok podatkowy zostanie już zamknięty oraz będą znane i zostaną przeanalizowane wszystkie transakcje „powiązane”.  

Od 2017 r. doradca podatkowy nr wpisu 13149, absolwent Administracji na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Finansów i Rachunkowości na Wydziale Zarządzania i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: remigiusz.markiel@tla-kancelaria.pl

Powiązane wpisy

Najnowsze wpisy

Ustawa o ochronie sygnalistów przyjęta przez Sejm 
28 maja 2024
Akcyza – panele fotowoltaiczne a obowiązki w podatku akcyzowym 
22 maja 2024
Zbliża się termin wdrożenia nowych obowiązków BHP 
16 maja 2024

Archiwa