pl+48 71 794 01 27
·
kancelaria@tla-kancelaria.pl
·
Pon - Pt 08:00-16:00
Śledź nas na Linkedin

Wniosek o dofinansowanie z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych – praktyczne problemy

TLA Kancelaria > Bezpiecznik > Wniosek o dofinansowanie z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych – praktyczne problemy

Kilka dni temu pojawił się długo wyczekiwany formularz wniosku o przyznanie świadczeń na rzecz ochrony miejsc pracy. Świadczenia te mają być wytchnieniem dla przedsiębiorców, którzy w dobie pandemii zostali zmuszeni do przestojów ekonomicznych lub obniżenia wymiaru czasu pracy swoim pracownikom.

Od momentu pojawienia się formularza wspieramy naszych Klientów w staraniach o uzyskanie dofinansowania. Po tym czasie możemy stwierdzić, że niestety nie ustrzegł się on wad i nieścisłości. Chcielibyśmy zasygnalizować Państwu problemy na jakie można się natknąć podczas wypełniania wniosku – mogą to być następujące zagadnienia:

  • jakie będzie wynagrodzenie pracownika na L4 (chorobowym) w okresie przestoju lub obniżonego wymiaru czasu pracy i ile uzyskamy dofinansowania w takiej sytuacji na takiego pracownika?
  • jakie będzie wynagrodzenie pracownika, jeśli pracownik w okresie przestoju lub obniżonego wymiaru czasu pracy weźmie urlop (wynagrodzenie urlopowe) i ile uzyskamy dofinansowania w takiej sytuacji na takiego pracownika?
  • jak w odniesieniu do 300% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia należy rozumieć moment uzyskania wynagrodzenia. Czy uzyskane wynagrodzeniem jest wynagrodzeniem należnym czy też wypłaconym. Kwestia istotna np. dla menadżerów otrzymujących premie roczne?

Wskazane powyżej problemy udało się nam po dogłębnej analizie przezwyciężyć, ale być może podczas wypełniania wniosku stanęliście Państwo w obliczu innych niejasności, które znacząco utrudniły wypełnienie formularza? W każdej chwili możecie Państwo przedstawić nam zagadnienie, które powodują trudności do czego serdecznie zachęcamy.

Powiązane wpisy

Najnowsze wpisy

Ustawa o ochronie sygnalistów przyjęta przez Sejm 
28 maja 2024
Akcyza – panele fotowoltaiczne a obowiązki w podatku akcyzowym 
22 maja 2024
Zbliża się termin wdrożenia nowych obowiązków BHP 
16 maja 2024

Archiwa